Tunus Vize İşlemleri Hakkında

Tunus Vize İşlemleri Hakkında

Tunus seyahatinde bulunacak olan Türkiye vatandaşları Tunus ile Türkiye devleti arasında imzalanan vize muafiyeti anlaşmaları gereğinceTunus vizesinde muaftır. Türkiye vatandaşları gerçekleştirecek oldukları Tunus seyahatleri içinTunus vize işlemlerinde bulunmalarına gerek yoktur. Türkiye vatandaşları Tunus seyahatleri öncesi Tunus seyahati sonrası en az 6 ay geçerliliği bulunan pasaportlarla seyahatlerini gerçekleştirebilirler. Yine aynı şekilde Türkiye resmi pasaport sahibi vatandaşlarında Tunus vize işlemlerinde bulunmalarına gerek olmamaktadır.

Vize muafiyeti anlaşmaları neticesinde Türkiye vatandaşları,Tunus vizesi, Tunus vize işlemleri,Tunus vize başvuru formu,Tunus vizesi için gerekli evraklar,Tunus vize ücreti gibi Tunus vize prosedürlerinde bulunmalarına gerek yoktur.

Tunus vize muafiyeti kısa süreliTunus vizeleri için geçerli olan bir uygulamadır. Tunus seyahatiniz kısa süreli bir seyahat içeriğine sahip olmaması halindeTunus Konsolosluğuİstanbul veyaTunus Büyükelçiliği Ankara'ya başvuru yapılmalıdır.