Tunus Turistik Vize İşlemleri

Tunus Turistik Vize İşlemleri

Tunus seyahatinde bulunacak olan Türkiye vatandaşları, Türkiye ile Tunus devleti arasında imzalanan vize muafiyeti anlaşmaları gereğince Tunus vize işlemlerinde muaftır. Türkiye cumhuriyeti vatandaşlarının muhtemel Tunus seyahati öncesi Tunus turistik vizesi almalarına gerek bulunmamaktadır. Ancak Tunus seyahati gerçekleştirecek olan kişilerin pasaport geçerlilik süreleri Tunus seyahati sonrası en az 6 ay olmalıdır.

Tunus'ta bir Tunus turu, Tunus gezileri ve Tunus'ta bulunan herhangi bir kişiyi ziyaret etmeden Tunus seyahatinde bulunacak olan Türkiye vatandaşlarının, Tunus vize başvuru formu, Tunus ziyaret vizesi için gerekli evraklar ve Tunus vize ücreti, Tunus turistik vizesi için Tunus hotel rezervasyonu ve Tunus uçak bileti rezervasyonu gibi prosedürlerde bulunmalarına gerek yoktur. Türkiye vatandaşları muhtemel Tunus seyahatlerini Tunus vizesi almadan gerçekleştirebileceklerdir.

Ayrıca Türkiye Cumhuriyeti resmi pasaportu olan yeşil pasaport, gri pasaport ve kırmızı pasaport sahibi kişilerde yine Tunus vize işlemlerinden muaftır.