Tunus Fahri Konsolosluğu İzmir

Tunus Fahri Konsolosluğu İzmir

Tunus İzmir Fahri Konsolosluğu İletişim Bilgileri


İzmir Tunus Fahri Konsolosluğu Adres
BDŞ İş Geliştirme Ltd. Şti. 1375 Sok. Cumhuriyet Meydanı Türkmenoğlu Apt. Kat 6 D: 10 Alsancak İZMİR


Tunus İzmir Fahri Konsolosluğu Bağlı Bulunduğu İlçe

İlçe / Semt:Alsancak


Tunus Fahri Konsolosluğu Pasaport Yenileme

Türkiye Cumhuriyeti'nde yaşayan Tunus vatandaşları tüm konsolosluk işlemlerini ve süresi dolmak üzere olan pasaportlarını yenileme işlemini İzmir Fahri Konsolosluğu'nda gerçekleştirebilirler.


Tunus İzmir Fahri Konsolosluğu Vize Başvuru Formu

Tunus vizesi için başvuruda bulunan kişilerin vize başvurularından önce başvuru formlarını eksiksiz doldurarak başvuru evrakları arasına eklemesi gerekmektedir

Tunus İzmir Fahri Konsolosluğu Turistik Vize Dilekçe Örneği

Tunus Fahri Konsolosluğu'na yapılan vize başvurularında ülkeye yapılacak seyahatin amacının ve şartlarının ifade edildiği turistik vize talep dilekçesi ibraz edilmelidir.Tunus İzmir Fahri Konsolosluğu Ticari Vize Dilekçe Örneği

Tunus Fahri Konsolosluğu'na vize başvurularında ülkeye yapılacak seyahatin amacının ve şartlarının ifade edildiği vize talep dilekçesi ibraz edilmelidir.

Tunus İzmir Fahri Konsolosluğu Vize Ücreti

Tunus'a yapılacak olan seyahatinizin türü ve kalış sürenize göre vize ücreti büyükelçilik tarafından belirlenmektedir.
Tunus Konsolosluğu İzmir Tatil Günleri

Tunus Büyükelçiliği ve diğer temsilcilikleri Türkiye resmi tatillerinde ve aşağıda yer alan Tunus resmi tatil günlerinde hizmet vermemektedir.

Tunus devletinin Türkiye Dış temsilcilikleri olan TunusBüyükelçiliği ve TunusKonsoloslukları Türkiye Cumhuriyeti devletinin resmi tatil ve özel günlerinde vize ve Konsolosluk hizmeti vermemektedir.

Bu sebeple Tunusvize işlemlerinde veya Konsoloslukları işlemlerinde bulunacak kimseler TunusKonsolosluklarının resmi tatil ve özel günlerini göz önünde bulundurarak seyahat planlamalarında bulunmaları tavsiye edilir.


Tunus Fahri Konsolosluğu İzmir Görevleri

İzmir Tunus Fahri Konsolosluğutam teşekküllüTunus Konsolosluğunun açılma gereksinimi bulunmayan şehirlerde faaliyet göstermek için kurulmuştur. TunusFahriKonsolosunun, Tunusresmi görevlisi yahut vatandaşı olma zorunluluğu bulunmazken. Ticari faaliyetlerin yoğunlukta olduğu İzmir'debulunan İzmir TunusKonsolosluğu,iki ülkearasında bulunan ticari faaliyetleri başarılı bir hale getirme ile yükümlüdür.

Aynı zamandaTunus Fahri Konsoloslukları,Tunus vizesiişlemleri için başvuru kabul ederken,Tunus vize işlemlerihakkında karar verme yetkisine sahip değildir. Tunusvize işlemleri hakkında karar verme yetkisi TunusBaşkonsolosluğu İzmir, TunusBüyükelçiliği Ankara sorumluluğundadır.