Tunus Fahri Konsolosluğu Adana

Tunus Fahri Konsolosluğu Adana

Tunus Adana Fahri Konsolosluğu İletişim Bilgileri


Adana Tunus Fahri Konsolosluğu Adres
Nuri Sabuncu Bulvarı, Yeni Vilayet yanı, No:89 Adana


Tunus Adana Fahri Konsolosluğu Bağlı Bulunduğu İlçe

İlçe / Semt:Seyhan


Tunus Fahri Konsolosluğu Pasaport Yenileme

Türkiye Cumhuriyeti'nde yaşayan Tunus vatandaşları tüm konsolosluk işlemlerini ve süresi dolmak üzere olan pasaportlarını yenileme işlemini Adana Fahri Konsolosluğu'nda gerçekleştirebilirler.


Tunus Adana Fahri Konsolosluğu Vize Başvuru Formu

Tunus vizesi için başvuruda bulunan kişilerin vize başvurularından önce başvuru formlarını eksiksiz doldurarak başvuru evrakları arasına eklemesi gerekmektedir

Tunus Adana Fahri Konsolosluğu Turistik Vize Dilekçe Örneği

Tunus Fahri Konsolosluğu'na yapılan vize başvurularında ülkeye yapılacak seyahatin amacının ve şartlarının ifade edildiği turistik vize talep dilekçesi ibraz edilmelidir.Tunus Adana Fahri Konsolosluğu Ticari Vize Dilekçe Örneği

Tunus Fahri Konsolosluğu'na vize başvurularında ülkeye yapılacak seyahatin amacının ve şartlarının ifade edildiği vize talep dilekçesi ibraz edilmelidir.

Tunus Adana Fahri Konsolosluğu Vize Ücreti

Tunus'a yapılacak olan seyahatinizin türü ve kalış sürenize göre vize ücreti büyükelçilik tarafından belirlenmektedir.
Tunus Konsolosluğu Adana Tatil Günleri

Tunus Büyükelçiliği ve diğer temsilcilikleri Türkiye resmi tatillerinde ve aşağıda yer alan Tunus resmi tatil günlerinde hizmet vermemektedir.

Tunus devletinin Türkiye Dış temsilcilikleri olan TunusBüyükelçiliği ve TunusKonsoloslukları Türkiye Cumhuriyeti devletinin resmi tatil ve özel günlerinde vize ve Konsolosluk hizmeti vermemektedir.

Bu sebeple Tunusvize işlemlerinde veya Konsoloslukları işlemlerinde bulunacak kimseler TunusKonsolosluklarının resmi tatil ve özel günlerini göz önünde bulundurarak seyahat planlamalarında bulunmaları tavsiye edilir.


Tunus Fahri Konsolosluğu Adana Görevleri

Adana Tunus Fahri Konsolosluğutam teşekküllüTunus Konsolosluğunun açılma gereksinimi bulunmayan şehirlerde faaliyet göstermek için kurulmuştur. TunusFahriKonsolosunun, Tunusresmi görevlisi yahut vatandaşı olma zorunluluğu bulunmazken. Ticari faaliyetlerin yoğunlukta olduğu Adana'dabulunan Adana TunusKonsolosluğu,iki ülkearasında bulunan ticari faaliyetleri başarılı bir hale getirme ile yükümlüdür.

Aynı zamandaTunus Fahri Konsoloslukları,Tunus vizesiişlemleri için başvuru kabul ederken,Tunus vize işlemlerihakkında karar verme yetkisine sahip değildir. Tunusvize işlemleri hakkında karar verme yetkisi TunusBaşkonsolosluğu Adana, TunusBüyükelçiliği Ankara sorumluluğundadır.