Tunus Ankara Büyükelçiliği

 

Tunus Ankara Büyükelçiliği İletişim Bilgileri

 
Ankara Tunus Büyükelçiliği Adres
Ferit Recai Ertuğrul cad. No: 19, Diplomatik Site, ORAN, Ankara
 

  

Tunus Ankara Büyükelçiliği Bağlı Bulunduğu İlçe


İlçe / Semt: Oran

 

Tunus Büyükelçiliği Posta Kodu


Posta Kodu: 06830

 

Tunus Ankara Büyükelçiliği, Görevlileri
 

Tunus Ankara Büyükelçiliği, Büyükelçi: Mohamed Salah Tekaya

Tunus Ankara Büyükelçiliği, Danışman: Ali Cherif
 

 

Ankara Tunus Büyükelçiliği Görev Bölgesi

Ankara ve çevre illerde ikamet eden Türk vatandaşları Tunus vize işlemleri için Tunus Ankara Büyükelçiliği'ne başvuruda bulunabilirler. Türkiye’de ikamet eden Tunus vatandaşlarının da konsolosluk işlemleri için Tunus Ankara Büyükelçiliği’ne başvuru yapmaları gerekmektedir.

 


Tunus Büyükelçiliği Pasaport Yenileme

Türkiye Cumhuriyeti'nde yaşayan Tunus vatandaşları tüm konsolosluk işlemlerini ve süresi dolmak üzere olan pasaportlarını yenileme işlemini Ankara Tunus Büyükelçiliği'nde gerçekleştirebilirler.

 


Ankara Tunus Büyükelçiliği Vize Başvuru Formu

Tunus vizesi için başvuruda bulunan kişilerin vize başvurularından önce başvuru formlarını eksiksiz doldurarak başvuru evrakları arasına eklemesi gerekmektedir. 


 
Tunus Ankara Büyükelçiliği Turistik Vize Dilekçe Örneği

Tunus Büyükelçiliği’ne yapılan vize başvurularında ülkeye yapılacak seyahatin amacının ve şartlarının ifade edildiği turistik vize talep dilekçesi başvuru evrakları arasına konulmalıdır.

 

Tunus Büyükelçiliği Ticari Vize Dilekçe Örneği

Tunus Büyükelçiliği’ne vize başvurularında ülkeye yapılacak seyahatin amacının ve şartlarının ifade edildiği vize talep dilekçesi başvuru evrakları arasına konulmalıdır. 

  

Tunus Ankara Büyükelçiliği Vize Ücreti

Tunus’a yapılacak olan seyahatinizin türü ve kalış sürenize göre vize ücreti elçilik tarafından belirlenmektedir.

 


Tunus Büyükelçiliği Ankara Tatil Günleri

Tunus Ankara Büyükelçiliği Ankara ve Türkiye’de yer alan diğer Konsoloslukları, Tunus resmi tatillerinin dışında Türkiye resmi tatillerinde de hizmet vermemektedir.


 

Ankara Tunus Büyükelçiliği Görev Bölgesi

Adana, Adıyaman, Ağrı, Aksaray, Amasya, Ankara, Ardahan, Artvin, Batman, Bartın, Bayburt, Bingöl, Bitlis, Çankırı, Çorum, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Mersin, Iğdır, Karabük, Kahramanmaraş, Karaman, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kilis, Kırklareli, Kırşehir, Konya, Malatya, Muğla, Mardin, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Samsun, Şanlıurfa, Siirt, Sinop, Şırnak, Sivas, Tokat, Trabzon, Tunceli, Van, Yozgat, Zonguldak

 

 

Tunus Büyükelçiliği Nerededir?

Tunus Büyükelçiliği Ankara açık adresi yukarıda belirtildiği üzere Oran semtindedir.

 

Tunus Büyükelçiliği Ankara Nasıl Gidilir?

Tunus Ankara Büyükelçiliği Oran’da bulunmaktadır. Oran güzergâhından geçen otobüsler aracılığı ile Tunus Ankara Büyükelçiliği’ne ulaşım sağlayabilirsiniz.


 

Tunus Büyükelçiliği Ankara Görevleri

Ankara Tunus Büyükelçiliği, Tunus’u Türkiye’de temsil eden Tunus devletinin en resmi kurumudur. Bir ülkeyi başka bir ülkede temsil ederken Büyükelçilik, ülkesini hükümet ve ilgili kuruluşlar düzeyinde temsil etmektedir. Vatandaşlarının ve tüzel kişiliklerin hak ve menfaatlerini korur, Tunus’un, Türkiye ile olan dostluk, siyasi, ekonomik, kültürel ve bilimsel ilişkilerini başarılı bir seviyede tutar.

Ayrıca Tunus Ankara Büyükelçiliği Konsolosluk Bölümü Tunus vize işlemleri içinde çalışmalar sürdürürken, Tunus vizesiTunus vize başvuru formuTunus vize başvurusuTunus vize ücretleri, Tunus kısa ve uzun süreli vize başvuru işlemleri için de hizmet vermektedir.


Tunus vize başvuru işlemleri şahsi olarak Konsolosluğa gerçekleştirilebilirken, Tunus vize işlemleri için çalışmalar sürdüren kurumlar aracılığı ile de Tunus vizesi başvurularında bulunulabilecektir. 

 

Not: Tunus devletinin Türkiye’de bulunan ve Türkiye ile kurdukları ilişkinin en resmi temsilcisidir Tunus Büyükelçiliği Ankara. Türkiye Tunus Büyükelçiliği ülkesini, Türkiye’ de hükümetler düzeyinde temsil ederken aynı zamanda Tunus Büyükelçiliği Ankara Gaziosmanpaşa, Türkiye’de bulunan Tunus vatandaşlarının tüzel kişiliklerini, hak ve menfaatlerini iyileştirme üzerine faaliyetler de de bulunmaktadır. Aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti devleti ile iyi niyet, dostluk ve ticari ilişkilerin gelişmesini yönünde girişimlerde bulunur.

Türkiye Tunus Büyükelçiliği bünyesinde bulunan Tunus Konsolosluk vize bölümü ise Tunus vizesi işlemlerinin organize edilip yürütülebileceği bir temsilciliktir. Türkiye Tunus Büyükelçiliği Konsolosluk bölümünde Tunus vize işlemleri, Tunus vize başvuru formu, Tunus vize ücretleri, Tunus Turistik, ticari ve aile ziyareti vizeleri hakkında bilgi edinebilir işlemlerde bulunabilirsiniz.

Tunus Konsolosluğu Resmi Web Sitesi Değildir