Tunus Fahri Konsolosluğu Adana

 

Tunus Adana Fahri Konsolosluğu İletişim Bilgileri

 
Adana Tunus Fahri Konsolosluğu Adres
Nuri Sabuncu Bulvarı, Yeni Vilayet yanı, No:89 Adana
 


Tunus Adana Fahri Konsolosluğu Bağlı Bulunduğu İlçe

İlçe / Semt: Seyhan

 


Tunus Fahri Konsolosluğu Pasaport Yenileme

Türkiye Cumhuriyeti'nde yaşayan Tunus vatandaşları tüm konsolosluk işlemlerini ve süresi dolmak üzere olan pasaportlarını yenileme işlemini Adana Fahri Konsolosluğu’nda gerçekleştirebilirler. 


 

Tunus Adana Fahri Konsolosluğu Vize Başvuru Formu

Tunus vizesi için başvuruda bulunan kişilerin vize başvurularından önce başvuru formlarını eksiksiz doldurarak başvuru evrakları arasına eklemesi gerekmektedir

 

 

Tunus Adana Fahri Konsolosluğu Turistik Vize Dilekçe Örneği

Tunus Fahri Konsolosluğu’na yapılan vize başvurularında ülkeye yapılacak seyahatin amacının ve şartlarının ifade edildiği turistik vize talep dilekçesi ibraz edilmelidir.


 
Tunus Adana Fahri Konsolosluğu Ticari Vize Dilekçe Örneği

Tunus Fahri Konsolosluğu’na vize başvurularında ülkeye yapılacak seyahatin amacının ve şartlarının ifade edildiği vize talep dilekçesi ibraz edilmelidir.

 

Tunus Adana Fahri Konsolosluğu Vize Ücreti

Tunus’a yapılacak olan seyahatinizin türü ve kalış sürenize göre vize ücreti büyükelçilik tarafından belirlenmektedir. 
Tunus Konsolosluğu Adana Tatil Günleri

Tunus Büyükelçiliği ve diğer temsilcilikleri Türkiye resmi tatillerinde ve aşağıda yer alan Tunus resmi tatil günlerinde hizmet vermemektedir.
  

Tunus devletinin Türkiye Dış temsilcilikleri olan Tunus Büyükelçiliği ve Tunus Konsoloslukları Türkiye Cumhuriyeti devletinin resmi tatil ve özel günlerinde vize ve Konsolosluk hizmeti vermemektedir.

Bu sebeple Tunus vize işlemlerinde veya Konsoloslukları işlemlerinde bulunacak kimseler Tunus Konsolosluklarının resmi tatil ve özel günlerini göz önünde bulundurarak seyahat planlamalarında bulunmaları tavsiye edilir.


 

Tunus Fahri Konsolosluğu Adana Görevleri

Adana Tunus Fahri Konsolosluğu tam teşekküllü Tunus Konsolosluğunun açılma gereksinimi bulunmayan şehirlerde faaliyet göstermek için kurulmuştur. Tunus Fahri Konsolosunun, Tunus resmi görevlisi yahut vatandaşı olma zorunluluğu bulunmazken. Ticari faaliyetlerin yoğunlukta olduğu Adana’da bulunan Adana Tunus Konsolosluğu, iki ülke arasında bulunan ticari faaliyetleri başarılı bir hale getirme ile yükümlüdür.
 

Aynı zamanda Tunus Fahri Konsoloslukları, Tunus vizesi işlemleri için başvuru kabul ederken, Tunus vize işlemleri hakkında karar verme yetkisine sahip değildir. Tunus vize işlemleri hakkında karar verme yetkisi Tunus Başkonsolosluğu Adana, Tunus Büyükelçiliği Ankara sorumluluğundadır.

Tunus Konsolosluğu Resmi Web Sitesi Değildir